• 29824 بازدید

آموزش رفع بهم ریختن زیرنویس فارسی فیلم

  • آیا بجای متن فارسی حروف ناخوانا نشان داده می شود؟
  • آیا زمانبندی زیرنویس با تصویر ناهماهنگ است؟

در این آموزش با ما باشید تا مشکلتان را برطرف کنید:

برای دانلود km player 4 روی این لینک کلیک کنید.

*رفع مشکل زیرنویس ها ناخوانا با حروف عجیب و غریب:

شکل نادرست:

شکل درست:

روش اول: (دائمی)
برای حل این مشکل در ویندوزهای ۷ و ۸ به مسیر زیر رفته:

Start -> Control Panel -> Region ->  Administrative -> Change System Local

آن را به Persian تغییر داده سپس کامپیوتر را Restart کنید.


در Windows XP مسیر به صورت زیر است:

Start -> Control Panel -> Region and Language -> Advanced  -> Change System Local

آن را به Farsi تغییر داده کامپیوتر را Restart کنید.

در ویندوز XP پیش از مرحله بالا، در تب Languages فعال بودن کادر مشخص شده در تصویر زیر را بررسی کنید و در صورت فعال نبودن تیک آن را زده و سپس دکمه Apply را بزنید و پیغام نمایش داده شده را تایید کنید (برای این مرحله نیاز به دیسک ویندوز یا وجود فایل های نصبی ویندوز در کامپیوتر خود دارید).

سپس کادر زیر نمایش داده میشود که در این مرحله برای کپی فایلها می‌باید دیسک ویندوز را در درایو کامپیوتر قرار دهید


روش دوم:
زیرنویس را با Notepad باز کرده و سپس از روی گزینه ی File گزینه ی  …Save as را انتخاب کنید و دوباره زیرنویس را با پسوند srt. ولی این مرتبه در گزینه ی Encoding بجای گزینه ANSI گزینه UTF-8 یا Unicode را انتخاب کنید.

۲: رفع مشکل زیرنویس ها ناهماهنگ با فیلم و تصویر:

» در نرم افزار KM Player رفع این مشکل بسیار ساده است ، البته قبل اینکار اگر می توانید بروید و زیرنویس هماهنگ با نسخه مورد نظر را دانلود کنید. (برای مثال فرمت فیلم ۷۲۰P بلوری است بروید زیرنویس هماهنگ با ۷۲۰P بلوری فیلم را دانلود کنید یا مثلا اگر DVDRIP است بروید و زیرنویس هماهنگ با DVDRIP را دانلود نمایید) اما اگر این کار را نمیخواهید انجام دهید خودتان می تواندید براحتی زیرنویس نا هماهنگ را هماهنگ کنید:

خب همانطور که می دانید فیلم را پخش می کنید و زیرنویس مورد نظر را با موس میکشید (درگ اند دراپ) و می اندازید رو صفحه نمایش KM Player (این روش ساده ترین روش لود کردن زیرنویس در برنامه هست که برای کسایی که نمیدونستن گفتیم) حال که فیلم همراه با زیرنویس در حال پخش است اما ناهماهنگ است روی کیبوردتان دنبال دکمه هایی که رویشان زده } ] و [ { بگردید (که در اکثر کیبوردها این نماد ها روی حروف چ و ج می باشد). حال با زدن دکمه } ] زیرنویس به اندازه نیم ثانیه زودتر می آید و با هربار زدن نیم ثانیه دیگه زودتر می اید (برای مثال اگر شش بار بزنید ، زیرنویس فیلم ۳ ثانیه زودتر می آید) و همین طور بر عکس در مورد دکمه با نماد [ { نیز صادق است اما برعکسش ، یعنی با زدن این دکمه زیرنویس به اندازه نیم ثانیه دیرتر می آید و با هربار زدن نیم ثانیه دیگه دیرتر می اید (برای مثال اگر شش بار بزنید ، زیرنویس فیلم ۳ ثانیه دیرتر می آید) ; مثال :

  • » شخصی صحبت می کند اما زیرنویس (حس می کنید) حدود دو ثانیه دیرتر می آید » ۴ بار دکمه } ] را بزنید.
  • » زیرنویس می اید اما صدا مثلا حدود سه و نیم ثانیه دیرتر می آید » ۷ بار دکمه [ { را بزنید (۶ بار برای ۳ ثانیه و یک بار هم برا نیم ثانیه که میشه سه و نیم ثانیه
  • » و همینطور الی آخر

>>در صورت هرگونه سوال یا مشکل با ما در ارتباط باشید.